خلاصه خبرها
اخبار و تازه ها
1390/08/20 00:00

ضرورت استفاده از عینک آفتابی برای کودکان

باید بدانید که عوارض پرتوهای ماوراء بنفش برای چشم کودکان بیشتر از بزرگترها است. این مسئله نشان می دهد که بچه ها حتی بیشتر از بزرگترها به عینک آفتابی البته از نوع استاندارد آن احتیاج دارند. به همین خاطر متخصصان توصیه می کنند که کودکان بدون عینک آفتابی در مقابل نور خورشید قرار نگیرند. این در حالی است که تحقیقات نشان داده است 3 نفراز 4 والد،خرید عینک آفتابی را برای کودک خود ضروری نمی دانند.
عینک آفتابی برای کودکان نه تنها یک وسیله صرفا تزئینی نیست بلکه یک انتخاب کاملا ضروری است. حتی به مراتب ضروری تر از بزرگترها. چشم کودکان در مقایسه با بزرگترها خیلی بیشتر در معرض آسیبهای ناشی از اشعه ماورا بنفش قرار دارد. چشم بزرگسالان تنها ۱۰ درصد از اشعه ماورا بنفش خورشید را به خود راه میدهد، در حالی که ۷۵ درصد از این اشعه به چشم کودکان وارد میشود. از طرف دیگر کودکان معمولا نسبت بزرگترها زمان بیشتری را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دارند و به همین دلیل مراقبت و حفاظت از چشمهای آنها دربرابر اشعه UV بسیار ضروری است.
چشم کودکان به مراتب حساستر از بزرگترهاست. چشم کودکان در مقابل نور آفتاب بسیار حساستر از بزرگترهاست. از آنجا که قرنیه و عدسی چشم کودکان بسیار شفاف است،اشعه UV ، بدون برگشت به داخل چشم آنها وارد میشود. در حالی که درا فراد بزرگسال به دلیل تیره شدن قرنیه و عدسی، ناخودآگاه بخش زیادی از این اشعه را منعکس میکند. بنابراین برای در امان ماندن از خطرات بازگشت این اشعه به داخل چشم کودکان توصیه ما به همه پدر و مادرها این است که با استفاده از عینکهای آفتابی و حتی سایه بانهایی که به منظور جلوگیری از آفتاب طراحی شده اجازه ندهد اشعه UV به چشم کودکان آنها آسیب وارد کند. البته بهترین راه برای جلوگیری از این عارضه استفاده از عینکهای آفتابی مورد تایید است. این عینکها اجازه نمیدهند نور خورشید مستقیم به چشم کودک شما وارد شود. معمولا بین ساعت ۱۰ صبح تا ۲بعدازظهر، قرار گرفتن دربرابر اشعه خورشیدبیشترین آسیب را به چشم وارد میکند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :