دانستنیها برای کودک نوپا

دانستنیها برای کودک نوپا اطلاعات و مطالبی  ارزشمند هستند که مادران را نسبت به  دانستنی های عجیب نوزادان آگاه می سازد. این دانستنیها متونی هستند که در زمینه حل مشکلات روانشناسی و تربیتی کودکان معلومات جالب و نکات قابل توجهی را در اختیار والدین می گذارد. جالب است بدانید که مجموعه دانستنیها برای کودک نوپا، شما را حتی نسبت به علائم  برخی از بیماری ها که اغلب شیوع آن ها در دوران  نوزادی کودکان می باشد مطلع می کند و شما کاربران گرامی با مطالعه این دانستنیهای علمی گامی بزرگ در استای حل معضلات کودکان، پیشگیری از بروز برخی بیماری ها و سلامتی آن ها بر می دارید.

1394/10/21 10:21

مهارت‌های گفتاری در کودکان نوپا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کودک آنلاین : مدل گفتاری زیر تنها یک دید کلی است و رسیدن زودتر یا دیرتر کودک،به تکامل در سخن گفتن کاملاً از کودکی،به کودک دیگر متفاوت می‌باشد!!!
-کودک دریک سالگی می‌تواند اولین کلمه خود را بگوید. یک تا پنج کلمه ساده را می‌داند و می‌تواند از آن‌ها استفاده می‌کند.
-چهارده ماهگی برخی افعال را یاد می‌گیرد و می‌تواند با کمک حرکات دست و برخی کلمات مقصود خود را بیان کند.
-شانزده ماهگی حرف زدن او تکامل پیدا کرده و با صدای بلند کلمات را بیان می‌کند. شما را برای جلب‌توجه صدا می‌زند. دست‌ها و سرش را برای بله یا خیر تکان می‌دهد. بسیاری از صداهای صامت متداول مانند "ت"، "د"، "ن"، و "ه" را تولید می‌کند.
-از هجده ماهگی دایره‌ی کلماتش به 5 تا 20 کلمه رسیده است. برخی از نام‌ها مانند مامان، افعالی را مانند خوردن و صفاتی مانند داغ یا سرد را بیان می‌کند.
-از هجده تا بیست‌وچهار ماهگی برای بیان مقصودش دو کلمه را کنار هم قرار می‌دهد و عبارت جدیدی می‌سازد، مثل "بابا رفت"و به وسیله عبارات ساده نیازهایش را مطرح می‌کند، مثل "عروسک میخوام".

منبع:کودک آنلاین

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :