دانستنیها برای کودک نوپا

دانستنیها برای کودک نوپا اطلاعات و مطالبی  ارزشمند هستند که مادران را نسبت به  دانستنی های عجیب نوزادان آگاه می سازد. این دانستنیها متونی هستند که در زمینه حل مشکلات روانشناسی و تربیتی کودکان معلومات جالب و نکات قابل توجهی را در اختیار والدین می گذارد. جالب است بدانید که مجموعه دانستنیها برای کودک نوپا، شما را حتی نسبت به علائم  برخی از بیماری ها که اغلب شیوع آن ها در دوران  نوزادی کودکان می باشد مطلع می کند و شما کاربران گرامی با مطالعه این دانستنیهای علمی گامی بزرگ در استای حل معضلات کودکان، پیشگیری از بروز برخی بیماری ها و سلامتی آن ها بر می دارید.

1394/10/28 09:36

طرز تهیه پودر جوانه غلات و حبوبات برای کودکان

 

 

 

 

 

 

 

 

طی جوانه زدن، نشاسته، پروتئین و چربیهای موجود در دانه ها  به واحدهای کوچکتری تجزیه میگردند  و قابلیت هضم و جذب بهتری پیدا میکنند. در این فرآیند میزان ویتامینها و املاح معدنی دانه ها همچون کلسیم، فسفر، منیزیم، ویتامین های گروه B و پروتئین آن دو تا سه برابر و حتی بیشتر افزایش می یابد، اما از کالری و کربوهیدرات آن دو برابر کاسته میشود.
توصیه میشود برای کودکان  بین دو تا پنج سال جوانه ها و غلات به غذای کودک اضافه شود . شما میتوانید جوانه گندم   را به ماست اضافه کنید و به کودک بدهید .در صورتیکه کودک بالای پنج سال دارد، جوانه ها را  میتوان به سالاد او افزود . همچنین میتوان جوانه عدس و ماش به علت  هضم آسان تر و مقوی و مغذی تر بودن در سوپ، آش یا در پوره و فرنی کودک استفادهنمود  مصرف جوانه همراه با سالاد یا ساندویچ خانگی، میان وعده ای مناسب برای تمام افراد مخصوصا  دانش آموزان است.

گندم غلات حبوبات

غلات ( مانند گندم ) و حبوبات ( مانند عدس یا ماش ) را پس از پاک کردن بشویید سپس بمدت 24 ساعت آنها را  در آب خیس کنید  و سپس آب آن را خالی کرده  و بصورت غیر فشرده در یک ظرف ریخته و روی آنرا با پارچه بپوشانید هر 7 -8 ساعت یکبار محتویات ظرف را دوباره کرده تا جوانه زدن شروع شود و پس از گذشت حدود 2 روز میتوانید از جوانه ها برای تهیه سوپ استفاده کرد جوانه ها را میتوان تقربیا یکهفته در یخچال نگهداری کرد

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :