آموزش نقاشی کودک

آموزش نقاشی کودک یکی از برنامه های آموزشی والدین در سال های کودکی فرزندان می باشد. زیرا نقاشی هنر به تصویر کشیدن تخیلات و عواطف انسان ها است و نقاشی کودکان تصویری است که از نظر موضوعی اهمیت زیادی برای آن ها دارد. اما قبل از آموزش نقاشی کودک بهتر است او را با رنگ های اصلی و فرعی آشنا کنید. تا آن ها با انواع رنگ ها آشنا شوند. یکی از روش های جذاب آشنا کردن کودکان با رنگ ها که ضمن ایجاد سرگرمی و نشاط بار آموزشی نیز دارد بردن کودکان به طبیعت و معرفی اسامی رنگ ها از طریق اشیا و موجودات موجود در طبیعت می باشد. رفتن به طبیعت فایده دیگری نیز دارد و آن این است که کودکان با الهام از طبیعت حین گردشگری موضوعات خوبی را برای نقاشی کردن می یابند و می توانند با تشویق و کمک شما والدین مهربان نقاشی های زیبا بکشند. البته فراموش نکیند که نقاشی کودکانه بهتر است شامل موضوعات قابل درک برای کودک باشد تا کودک از کشیدن تصاویر مربوطه خسته نشود و نقاشی کردن یکی از لذت بخش ترین کارهای او شود. در ادامه موسسه تحقیقاتی فکرآفرین بدلیل اهمیت موضوع آموزش نقاشی به  کودکان و تآثیر آن در پرورش فکری کودکان و همچنین جهت آشنایی هر چه بهتر شما کاربران محترم با چگونگی این نوع آموزش، به بیان تصویر مرحله به مرحله تعدادی آموزش نقاشی کودک و نوجوان پرداخته است.

1397/12/14 16:21

نقاشی السا

نقاشی السا یکی از تصاویر مورد علاقه کودکان است. با آموزش مرحله ای زیر با نحوه کشیدن نقاشی السا آشنا می شوید و می توانید این شخصیت کارتونی را به راحتی ترسیم کنید.

 مرحله اول

مانند شکل ​بالا یک بیضی رسم کنید و خطوط منحنی را برای مشخص کردن جزئیات چهره در آن قرار دهید.

 

مرحله دوم

در این مرحله برای ترسیم گوش سمت چپ یشکل حرف c را نقاشی کنید و برای کشیدن هر دو چشم شکل حرف D بزرگ را ترسیم کنید. در ضمن برای زیر هر دو چشم نیز از شکل حرف S استفاده کنید.  مانند شکل زیر:

مرحله سوم

در این مرحله درون هر دو چشم دایره ای بکشید و از گوشه داخل چشم ها به سمت مرکز دایره خطوطی به شکل V رسم کنید. سپس در زیر خطوط V شکل یک دایره برای کشیدن بینی بکشید. فراموش نکنید در زیر دایره بینی یک منحنی مانند شکل زیر بکشید.


 

مرحله چهارم

حالا نویت ترسیم حالات به صورت زیر است:

مشخص کردن دایره سفید داخل هر دو چشم

رسم منحنی J شکل در سمت راست بینی و رسم منحنی به شکل علامت سؤال در سمت چپ بینی

در آخر نیز منحنی های بالای لب و خطوط مژه ها

  

مرحله پنجم

در این مرحله نیز چند منحنی به شکل S برای موها، یک منحنی برای چانه و قسمت پایین لب بالا ترسیم نقاشی کنید.

مرحله ششم

در این مرحله اقدام به نقاشی مطالب زیر نمایید:

منحنی هایی به شکل حرف S و عدد 2 در بین موها

خطوط زیگزاگ برای نمایش اطراف موها

منحنی هایی به شکل حرف S برای کشیدن تصویر ابروها

دو خط منحنی برای ترسیم شکل گردن

خطوط J شکل برای نقاشی کردن شانه سمت چپ

خطوط بیضی شکل برای نقاشی کردن بازوها مانند شکل زیر.

 

مرحله هفتم

در این مرحله حالات زیر را مانند شکل زیر ترسیم کنید:

چند منحنی S شکل

یک خط منحنی برای ترسیم گوش سمت راست

خطوطی بشکل Y و L برای ​نمایش بازوی سمت راست

خطوط بیرونی بازوی چپ

رسم یک بیضی برای نمایش دست چپ

 

مرحله هشتم

مطابق تصویر زیر ابتدا تعدادی خطوط منحنی به شکل S و U را برای قسمت بافته شده مو ترسیم کنید. سپس تعدادی خط کم رنگ به شکل حرف D برای انگشتان دست چپ و دو شکل بیضی برای انگشت شصت بکشید. بعد از کشیدن این اشکال تعدادی خط منحنی در دو طرف بدن رسم کنید.


مرحله نهم 

در این مرحله دو منحنی به شکل S و یک خط منحنی برای انتهای موی بافته شده بکشید. سپس خط بیرونی دست را پر رنگ کنید. حالا این مراحل را طی کنید:

یک شکل به صورت حرف D برای ناخن شصت دست رسم کنید.

در بالای پیراهن شکلی به صورت حرف V رسم کنید.

برای کشیدن طرح لباس مستطیل هایی روی آن بکشید.

مرحله دهم

در این مرحله انتهای موی بافته شده دو منحنی به شکل حرف S بکشید. سپس یک منحنی به شکل حرف V در انتهای آن رسم کنید. در نهایت نیز پنج بیضی کوچک برای ناخن های دست چپ بکشید، البته ااگر تعدادی دایره کوچک هم برای تزئین لباس السا رسم کنید طرح آن زیباتر می شود. 

مرحله یازدهم

مرحله پایانی

در مرحله آخر نیز انتهای موی بافته شده را به شکل پایین تکمیل نمایید و بعد تمامی خطوط کم رنگ را که به آن ها نیازی ندارید پاک کنید.

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

       
          ورود به صفحه آموزش کاردستی