Clicky

خلاصه خبرها
اخبار و تازه ها
1393/05/16 09:13

شیر مادر دارای فاکتورهای متعدد ضد عفونت است.


قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران، دکتر "فرهنگ بابامحمودی" روز چهارشنبه در همایش استانی تغذیه با شیر مادر بیان کرد: شیرمادر دارای فاکتورهای متعدد ایمنی زا مانند لنفوسیت، ایمنوگلوبین‌ها، فاکتور ضد استافیلوکوک، لاکتوفرین، لیزوزیم و از همه مهمتر عوامل بیفیدوس که رشد و تکثیر لاکتوباسیلوس را در نوزاد تقویت می کند، می باشد.

وی با بیان اینکه شیرمادر، غذا، ایمنی و محبت را به کودک منتقل می کند افزود: خداوند در قرآن بارها به مساله اهمیت شیرمادر تاکید کرده است.

وی پدر خانواده را مهمترین حامی برای شیردهی مادر عنوان کرد و اظهارداشت: پدر با حمایت‌های معنوی، کلامی و اقتصادی می تواند یاریگر مادر شیرده باشد.

دکتر بابامحمودی، پایه اصلی شیردهی مادران را حکم قرآن و اعتقاد به آن عنوان کرد و گفت: به فرموده پیامبر (ص)، زن در دوران بارداری، زایمان و شیردهی اجر مجاهدت در راه خدا را دارد و اگر در این میان بمیرد برای او اجر شهدا را قائل می شوند.

دکتر بابا محمودی، سلامت مادر و فرزند، احساس رضایت از پرورش طفل، کاهش ذخیره چربی‌های دوران بارداری، پیشگیری از بارداری ناخواسته، تناسب وزن، کاهش ابتلا به سرطان سینه، کاهش خطر کم خونی فقرآهن و کمک به اقتصاد خانواده را از مهمترین مزایای شیردهی مادر عنوان کرد.


منبع خبر : www.irna.ir

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 

 مراکز مرتبط با کودکان

 

مراکز مرتبط با کودکان همان مکان های تفریحی متناسب با روحیات کودکان است که برای بازی و سرگرمی بچه ها ساخته می شوند. این مراکز شامل قسمت های مختلف مانند شهربازی، رستوران ها و زمین های بازی می باشد.