مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1393/05/15 09:48

بازی با کودک نوپا

بیا با هم برقصیم!

آهنگ مورد علاقه کودک‌تان را که هیجان کودک را بر می‌انگیزد تا حرکات خاصی انجام دهد را پخش کنید. برای مثال با آهنگی بلند همراه او حرکت فیلی که محکم قدم بر می دارد را در بیاورید و با آهنگ ملایم وانمود کنید تا پاورچین به سمت شیری که خوابیده است می‌روید! او همراه شما تمام این حرکات را تکرار خواهد کرد. بازی به همراه موسیقی یک تفریح جالب و آسان برای بیشتر کودکان نوپا به شمار می‌آید. این بازی‌ها هم تخیل او را پرورش داده و هم درک او را نسبت به ریتم افزایش می‌دهند.


بازی با بادکنک

بادکنک‌ها برای بازی داخل خانه فوق العاده هستند. آنها آنقدر سبک‌اند که به راحتی حرکت کرده و کودکان را برای دنبال کردن‌ وسوسه می‌کنند. گرفتن بادکنک برای نوپایان آسان است. بشمرید که چقدر طول می‌کشد بادکنک روی زمین فرود بیاید و اجازه دهید نوپای‌تان آن را بگیرد. این بهترین بازی برای آموزش شمارش به نوپا و همچنین تقویت هماهنگی میان دست و چشمان نوپا است.
احتیاط کنید! بادکنک‌هایی که ترکیده‌اند یا بادشان خالی شده و حتی تکه‌های بادکنک ترکیده برای کودکان خطر خفگی در پی دارند. بادکنک‌های باد شده مشکلی ندارند؛ بنابراین هنگام بازی به طور کامل بر کودک خود نظارت کرده و در صورت ترکیدن بادکنک سریع تکه‌های آن را جمع آوری کنید و دور بریزید.


چه  می‌شنوی؟

یک پتو یا زیرانداز بزرگ را داخل باغ یا حیاط برده و هر دو روی آن دراز بکشید. از کودک بخواهید چشمانش را ببندد و با دقت گوش کند. پس از یک دقیقه از او بپرسید که چه شنیده است و بگویید که شما چه شنیده‌اید : صدای باد در میان درختان، آواز پرندگان، صدای ماشینی که از آنجا گذشته است و ... . این بازی برای تقویت مهارت‌های شنیداری و توصیفی کودک‌تان بسیار مفید است.


اگر می توانی مرا بگیر

نوپایان بسیار علاقه دارند که دنبالشان کنید. هدف نوپای‌تان از این بازی حرکت و سپس آمدن به آغوش شماست؛ هنگامی که او را می‌گیرید بغلش کرده و ببوسید. برای تنوع سعی کنید تظاهر کنید حیوانات مختلفی هستید؛ برای مثال یک شیر خروشان یا یک موش پر جنب و جوش . این بازی برای تقویت قدرت بدنی نوپا و همین طور قدرت بدنی شما! مناسب است.


منبع :parsegard.comنظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :