مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1399/08/17 10:14

افزایش هوش کودک

همه والدین دوست دارند کودکی با هوش داشته باشند. روش های زیادی برای افزایش هوش کودکان وجود دارد که به برخی از آن ها اشاره می کنیم:


1- تغذیه مناسب

تغذیه نقش زیادی در افزایش هوش کودکان دارد. کودک باید منابع غنی از مواد غذایی و ویتامین های مختلف را دریافت نماید.
ماهی ها و امگا 3، کره بادام زمینی، توت ها، غلات، سبزیجات کامل، لوبیاها، گوشت های کم چرب، شیر و ماست، غذاهای سرشار از آهن، اسفناج، تخم مرغ، روغن زیتون، گردو مواد غذایی مفید برای هوش کودک می باشند.

2- بازی های فکری
بازی فکری نقش مهمی در افزایش هوش کودک دارد. نکته مهمی که والدین باید در خرید اسباب بازی برای کودکان به آن توجه نمایند این است که اسباب بازی باید به گونه ای باشد که قوه تفکر و تخیل کودک را به کار انداخته و او را وادار به فکر کردن کند. این کار باعث افزایش هوش کودک می شود. به عنوان مثال انواع پازل ها می تواند بازی مناسبی برای کودکان باشد زیرا برای فکر کردن به اینکه هر قطعه در چه جایی باید قرار گیرد مغز آن ها درگیر حل مسئله شده که این موضوع به افزایش هوش کودک کمک می کند.

3- مطالعه کودک
کتاب خواندن برای کودک و ایجاد علاقه در او برای خواندن کتاب نقش مهمی در افزایش هوش او دارد. کتاب خواندن را برای کودکان شروع کنید حتی اگر درک درستی از کلمات نداشته باشند. این موضوع آن ها را به کتاب خواندن علاقه مند می کند.

4- تشویق کودک
تشویق کردن کودک نیز در افزایش هوش او موثر است. تشویق و جایزه دادن به انگیزه‌ها و تلاش‌های کودکتان باعث می‌شود باهوش‌تر شود و در سنین جوانی به فرد موفق‌تری تبدیل شود. صرف‌نظر از نتیجه‌ای که می‌گیرد، تلاش وی را تحسین کنید.

5- به کودک آزادی عمل بدهید
وقتی به کودک آزادی عمل می دهید او فرصت بیشتری برای کشف دنیای اطراف و کشف ناشناخته ها خواهد داشت. همچنین در این آزادی عمل کودک زمانی برای خلق موارد جدید پیدا می کند. کودکانی که ریسک نمی کنند و دچار شکست و درد نمی شوند مانند افتادن از دوچرخه یا باختن در مسابقات ، ممکن است که اعتماد به نفس پایین پیدا کنند و همچنین خلاقیت و یادگیری را برای خودشان دلسرد کنند.

6- ورزش کردن
مطالعات اخیری که در اسپانیا انجام شده نشان می‌دهد که ورزش کردن با افزایش حجم مغز و هوش در کودکان در ارتباط است. تمرینات ورزشی، گردش خون در مغز را افزایش می‌دهند پس با ورزش کردن می توان تیزهوشی کودک را افزایش داد.
یکی از ورزش های مهم در افزایش هوش کودک ورزش شنا می باشد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :