مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1399/09/01 15:09

راه های پیشگیری از سرماخوردگی کودکان

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اگر کودک تان را گرم و گرم‌تر نگه دارید و لباس‌های زیادی تنش کنید، او را از بیماری مصون نمی‌دارد. نکته مهم در بروز بیماری تغییر دمای محیط است. ممکن است به‌ علت ترس از بیماری کودکتان حمام یا اتاق او را به شدت گرم ‌کنید، غافل از اینکه با خروج از حمام یا اتاق به دلیل اختلاف زیاد دما احتمال بروز بیماری در او افزایش می‌یابد.

دمای هوا را یکنواخت نگه‌ دارید. دمای بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد برای محیط مناسب است و به‌ راحتی با قرار دادن دماسنج می‌توانید دمای خانه و اتاق فرزندتان را در شرایط مناسبی نگه دارید.

یکی از مهم‌ترین راه‌های محافظت کودکان از بیماری‌های فصل سرما، دور نگه‌داشتن آنها از افراد بیمار است. فاصله دو متری میزان مناسبی است که همیشه باید بین فرد بیمار با افراد دیگر رعایت شود.

مانع ورود هوای سرد به ریه‌های کودکان شوید. استفاده از شال می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. برخی کودکان در فصل پاییز و زمستان خون‌دماغ می‌شوند که باعث نگرانی والدین‌شان خواهدشد. در واقع کیپ شدن یا خشک شدن مخاط بینی در این فصول ممکن است باعث خونریزی بینی شود. اگر فرزند شما هم دچار این مشکل است از پماد ویتامین A استفاده کنید، به این صورت که پماد ویتامین را در بینی و نواحی اطراف آن بزنید.

گاهی هم علت اصلی خونریزی، دستکاری یا خاراندن بینی است که با تذکرهای دوستانه و مهربانانه می‌توانید مشکل را حل کنید، اما اگر این خون‌دماغ‌ها ادامه‌دار شد حتما به پزشک اطفال مراجعه و موضوع را جدی‌تر پیگیری کنید. ممکن است فرزندتان با مشکل فشارخون یا بزرگی لوزه سوم روبرو باشد.

مصرف میوه نقش مهمی در سلامت کودکان دارد. سعی کنید با هر ترفندی شده به او میوه بدهید، اما اگر میوه نمی‌خورد می‌توانید از مکمل‌ها استفاده کنید.

مصرف ویتامین ث و «روی» در روز اول سرماخورگی می‌تواند نقش مهمی در بهبود سریع بیماری داشته باشد. ویتامین C به مقاومت مخاطی کمک می‌کند. از پرتقال و لیموشیرین که دارای ویتامین C هستند، استفاده کنید.

ویتامینC و شربت «روی» در روز اول سرماخوردگی از تکثیر ویروس جلوگیری می‌کنند، اما ادامه مصرف آنها تاثیر مثبتی ندارد. ویتامینC همچنین در مقاومت بدن و ترمیم مخاط موثر است و می‌توانید بدون تجویز پزشک از آن استفاده کنید.

اگر سرماخورده‌اید با بچه‌ها دست ندهید و آنها را نبوسید. فراموش نکنید شستن دست‌ها راه مهم پیشگیری از بیماری‌های ویروسی است.

منبع: هفته نامه سلامت

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :