Clicky

خلاصه خبرها
اخبار و تازه ها
1393/05/13 15:56

بیماری‎های تنفسی و گوارشی نتیجه تغذیه مصنوعی کودکان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان ، محمدرضا محمدی ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته جهانی تغذیه با شیر مادر در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: تغذیه با شیر مصنوعی بیماریهایی نظیر اسهال،دل دردهای قولنجی،جمع شدن گاز،عفونت ادراری،مننژیت،اگزما،آسم و... را برای شیرخواران به همراه دارد.

وی کاهش سزارین را در راستای افزایش شیردهی مادران مهم خواند و تصریح کرد: هرچه میزان سزارین کمتر شود اختلال در شیردهی مادران کاهش خواهد یافت چنانچه در زایمانهای طبیعی میزان شیردهی بیشتر است.

پروتکل 10 مادهای در بیمارستانهای دوستدار کودک اجرا میشود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص حمایت از مادران شیرده بیان داشت: در این راستا پروتکل 10 مادهای در بیمارستانهای دوستدار کودک اجرا میشود که نحوه صحیح شیردهی را به مادران فرا میدهند.

محمدی با تاکید بر اینکه هیچ تغذیه ای بهتر از شیر مادر نیست،خاطرنشان کرد: پرسنل،سالانه دو الی سه بار از آموزشهای مختلف برای حمایت از تغذیه شیرخواران با شیر مادر قرار میگیرند تا از استانداردهایی که در سیستمهای درمانی است آگاهی پیدا کنند.

وی بیان داشت: مصرف شیر مصنوعی در نوزادان احتمال ابتلا به چاقی،بیماریهای قلبی عروقی و بیماری قند را در سنین بزرگسالی به همراه دارد.

با اجرای طرح تحول سلامت «سزارین» در گلستان کاهش یافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در خصوص اجرای طرح تحول سلامت در استان گفت: از 8 آیتم این طرح، 6 آیتم اجرایی شده که رضایتمندی مردم را به همراه داشته است.

محمدی با بیان اینکه اجرای طرح سلامت در کاهش پرداختی از سوی مردم بسیار عالی عمل کرده است افزود: خدمت به همکاران در نقاط دوردست سبب شد تا نتایج خدمترسانی به مردم افزایش پیدا کند.

وی گفت: وزیر بهداشت و درمان در هجدهم مردادماه گزارش کاملی را در زمینه اجرای طرح تحول سلامت طی سه ماه گذشته به رییس جمهور ارائه خواهند داد.

محمدی بیان داشت: با اجرای طرح تحول سلامت میزان سزارین در گلستان کاهش یافته است و میطلبد تعداد زایشگاهها افزایش پیدا کند.

 

منبع:  http://www.farsnews.com

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

 مراکز مرتبط با کودکان

 

مراکز مرتبط با کودکان همان مکان های تفریحی متناسب با روحیات کودکان است که برای بازی و سرگرمی بچه ها ساخته می شوند. این مراکز شامل قسمت های مختلف مانند شهربازی، رستوران ها و زمین های بازی می باشد.