تخته استپ

تخته استپ ساده

 

 

 

 

 

 

 

سایز بزرگ:

 

سایز متوسط:

 

مینی استپ:

 

 

تخته استپ یکی از ملزومات ورزش های تناسب اندام از جمله ایروبیک می باشد به همین دلیل به آن استپ ایروبیک نیز می گویند. کاربرد اصلی آن سوزاندن چربی در ورزش های ریتیمیک و بدنسازی مانند ایروبیک، بادی بالانس و ... است. نحوه استفاده از استپ ورزشی بدین صورت است که افراد با ایستادن بر روی ​ آن تمرینات ایروبیک را انجام می دهند و از حرکات ریتمیک و متناوب ماهیچه ای بهره می برند. نهایتاً با انجام این حرکات ورزشی ضربان قلب و تنفس در مدت زمانی خاص بالا می رود. شایان ذکر است استپ ایروبیک واحد تحقیقاتی فکرآفرین به دو صورت ساده و مارک دار و از جنس فوم EVA ساخته می شود. به همین دلیل نیز دارای نرمی، انعطاف و لطافت خاصی می باشد.

فواید استفاده از تخته استپ

بهتر است بدانید انجام ورزش ​ایروبیک فواید زیادی دارد که عبارتند از:

  • از بین رفتن حجم بالایی از انرژی (از آنجایی که این فعالیت ورزشی، در آن واحد نیازمند به هماهنگی بین ماهیچه ها و سیستم قلبی و عروقی می باشد. در نتیجه، مقدار زیادی انرژی حدود 400 تا 500 کالری از دست می رود.)
    تقویت سیستم قلبی و عروقی، استقامت، تنفس و همچنین شرایط جسمی ​

 استپ ایروبیک به شیوه بازی طراحی شده است. همچنین نوع دیگری از استپ، در گروه و با موسیقی انجام می شود و بر روی حرکات رقص تمرکز یافته و  باعث می شود که بدون فکر کردن به چیزی، تحرک داشته باشید.

کاربرد ​تخته استپ

در ورزش های هوازی مانند: ایروبیک، بادی وایو، یوگا و پیلاتس می توانید با استفاده از تخته استپ و بدون استفاده از دستگاه های لاغرکننده و هزینه های زیاد وزن خود را کاهش دهید.

ابعاد تخته استپ

70*40 سانتی متر

 60*30 سانتی متر

 ضخامت تخته استپ

 90 میلی متر و 3 لایه