تغذیه و سلامت

تغذیه و سلامت کودکان و حتی بزرگسالان وابسته و مکمل یکدیگرند. همانطور که می دانید تغذیه سالم و مقوی در افزایش هوش و در نتیجه رشد فکری کودکان تاثیر بسزایی دارد. گاهی اوقات عدم آگاهی والدین از خواص و یا مضرات انواع غذا در رژیم غذایی فرزندان منجر به کاهش وزن و فعالیت های کودکان می شود.  تغذیه مناسب علاوه بر سلامتی جسمی تا حدودی بر روی سلامتی روانی افراد نیز تاثیرگذار است. چون برخی از مواد غذایی نشاط آور می باشند و بلعکس برخی نیز بدلیل ارتباط مواد موجود در ساختار مواد غذایی با سن و حساسیت افراد مختلف موجب ایجاد مشکلاتی در دستگاه گوارش آن ها می شود. بنابراین در هر سنی و با توجه به شرایط جسمانی افراد بهتر است رژیم غذایی رعایت شود تا بتوان از لذت غذا خوردن و سلامتی بهره مند شویم. شما کاربران گرامی می توانید با مطالعه مقالات تغذیه کودک بر دانسته های خود در ارتباط با تغذیه و سلامت بیفزایید.

اخبار و تازه ها
آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان

تربیت درست کودک یکی از چالش‌های بزرگ والدین است. از طرفی کودک باید رفتارهای درست و غلط را یاد بگیرد و به اصطلاح منضبط شود. والدین نیز نمی‌خواهند با سختگیری شدید به روحیه کودکشان آسیب بزنند.
تقویت مهارت گوش دادن در کودکان

تقویت مهارت گوش دادن در کودکان

گوش دادن یکی از مهارت های اصلی و سرنوشت ساز برای کودکان است
انتقاد از کودکان

انتقاد از کودکان

چگونه از کودکان انتقاد کنیم؟
قبلی 1 2 3 4 5 بعدی
1390/08/20 00:00

تغذیه مناسب در بوفه مدارس

یک میان وعده سالم باید حداقل 300 تا 500 کالری از انرژی فرزند دانش آموز شما را تامین کند . موادی نظیر خشکبار ، خرما ، انواع میوه های خشک شده ، آجیل با بسته بندی بهداشتی به ویژه انجیر ، کشمش ، توت ، سویا و انواع شیرو فرآورده های آن برای میان وعده های دانش آموز مناسب است ، حتما به این موضوع توجه کنید که موارد بالا جزء میان وعده ها می باشند و جایگزین وعده اصلی و مهم صبحانه نیستند ، پس همواره مراقب باشید فرزند دانش آموزتان صبحانه کامل را صرف کند و بعد به مدرسه برود . بوفه مدارس محیطی مناسب برای ایجاد ذائقه سالم و مناسب در دانش آموزان است ، وقتی در بوفه مدارس تغذیه سالم وجود داشته باشد علاوه بر این که کودک مواد مغذی را دریافت می کند یاد می گیرد که در آینده مواد غذایی سالم برای خود و خانواده خود انتخاب کند .

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
آمار مراجعات
مهمان :  301
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  1
دیروز :  4
کل مشاهده :  90853