1390/08/20 00:00

مراقبت از کودکان در پارک

تمام آرزوهای یک کودک در بازی‌های او خلاصه می‌شود، کودک هنگام بازی مسائل مختلفی را فرامی‌گیرد و در حقیقت بازی، رشد فکری کودک را بهبود بخشیده و مهارت‌های ارتباطی، ادراکی و ذهنی او را افزایش می‌دهد. بازی‌ها به دو دسته بازی‌های فکری و بازی‌های فیزیکی، تقسیم می‌شوند و ترکیب هر دو سلامت جسم و روح کوک را تضمین می‌کند. کودکان هنگام انجام بازی‌های فیزیکی به مراقبت بیشتری نیاز دارند و این مراقبت هنگامی که کودک در محیط‌هایی مانند پارک‌ها که شلوغ هستند و وسایل بازی گوناگونی در آنها وجود دارد بیشتر نمود پیدا می‌کند. بنابراین برای محافظت از کودکان و تبدیل روز تفریح آنها به خاطره‌ای ماندگار، توجه به چند نکته ضروری است. اولین نکته برای مراقبت از کودکان در پارک‌ها انجام تحقیقات اولیه در خصوص وسایل بازی و ایمنی آنها، ایمنی محیط پارک، نحوه طرح‌بندی وسایل بازی، طراحی فضای سبز و دیگر جاذبه‌های پارک است.
تحقیق بعدی در خصوص بهترین زمان برای رفتن به پارک است، بعضی از پارک‌ها در طول هفته خلوت بوده و آن هنگام زمان مناسب‌تری برای تفریح کودکان است.
توجه به پیش‌بینی‌های وضعیت آب و هوایی از دیگر نکات بسیار مهم جهت محافظت از کودکان محسوب می‌شود. پوشیدن لباس‌های رنگ روشن، استفاده از عینک آفتابی و کلاه و کرم‌های ضدآفتاب ویژه کودکان برای محافظت از آفتاب‌سوختگی در روزهای آفتابی پیشنهاد می‌شود. در روزهای بارانی نیز همراه بردن چتر و لباس‌های بارانی به والدین توصیه می‌شود. در محیط‌های شلوغ احتمال گم شدن کودکان بسیار زیاد است بنابراین نوشتن اسم والدین و کودک روی یک برگه کاغذ به همراه شماره تماس والدین و قرار دادن آن در جیب لباس کودک و یا چسباندن آن به کمربند کودک مؤثر و مفید خواهد بود. هنگام ورود به پارک، آشنایی کودک با لباس‌های فرم نیروهای پلیس و کارمندان پارک هنگام گم‌شدن از دیگر نکات مهم در این خصوص است.
گرفتن عکس از مکانی که خودروی خانواده در آنجا پارک شده، گرفتن عکس از کودکان برای دادن اطلاعات درست در مواقع ضروری به نیروهای پلیس بسیار حائز اهمیت است. از نکات دیگر برای محافظت از سلامت کودکان اجتناب از مصرف بیش از حد تنقلات و فست‌فودهای موجود در پارک‌ها است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :