مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1390/08/20 00:00

بازی فکری کودکان

بازی های فکری سالم نقش بسزایی در پرورش و رشد ذهنی کودکان دارد فعالیت یکی از نیازهای انسان و اساس رشد و تکامل است و بازی نوعی از فعالیت است که کودک را وادار می کند تا ضمن انجام آن به فعالیتهای بدنی، اجتماعی و عقلی بپردازد و نیروهای ذهن خود را به کار اندازد و ذهن خود را رشد دهد.
خلاقیت فکری کودکان، توانایی حرکتی، بینایی، شنیداری آنها با بازی رشد می کند. اگر زمان بازی را از کودکان بگیریم این قسمت از رشد آنها با مشکل مواجه می شود.
کودکان باید ساعاتی از روز را به بازی های مختلف و با اشکال مختلف بپردازند.
بازی فکری در رشــــد هـــوشــــی کـــودک بسیار مؤثــــر است. با مفاهیــــم ساخت، فضـــا و شکــــل آشنا مـــــی شــود. رفتــارهای هـــوشمندانه کـــودک تقویت می شود. موقعیت استفاده از قوه تخیل در کـــودک به وجود می آید. زمینه بهتـــــری بـــرای تفکــــر فـــراهم می کند.
کودک از طریق به وجود آوردن چیزی، عقاید و احساساتش را اظهار می کند ، مانند نقاشی، موسیقی ، خمیربازی، شن بازی و یا استفاده از لغات که او را قادر می سازد تا در آینده داستان شعر و نمایشنامه بنویسد.
در جریان بازی فکری است که نیروهای ذهنی و جسمی کودک، یعنی: دقت تخیل، نظم و ترتیب، چالاکی و غیره رشد می یابند و علاوه بر اینها برای کودک محرک و انگیزه می شود در جهت کسب تجارب اجتماعی.
کودک از راه بازی فکری می تواند به استعدادها، توانایی ها، خواست ها، ضعف ها و نکات مثبت و منفی خود پی ببرد و لذا با شناخت ویژگی های خود ساخت شخصیت خود را تحکیم بخشد.
بازی فکری خوب بازی می باشد که رشد فکری و ذهنی کودک را تضمین نماید که استفاده از بازی های فکری استاندارد برای کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :