1390/08/20 00:00

نوزادتان را جدا از خود بخوابانید.

آیا می‌دانستید با خوابانیدن نوزاد در کنارتان، احتمال بروز سوانح و مرگ ناگهانی افزایش می‌یابد؟

تحقیقات نشان می‌دهد در نوزادانی که همراه با والدین خود می‌خوابند خطر بروز سوانح در هنگام خواب و سندرم مرگ ناگهانی بیشتر است. سندرم مرگ ناگهانی پدیده‌ای است که نوزاد سالم بدون هیچ دلیلی به کام مرگ می‌رود‌.
مطالعات که در مجله جامع اطفال به تازگی چاپ شده است؛ ارتباط قوی بین سندرم مرگ ناگهانی و خوابیدن نوزاد با والدین را نشان می‌دهد. در مجله آکادمی اطفال آمریکا به والدین توصیه می‌کند که نوزادتان را در اتاق خود بخوابانید اما در تختخواب خود همراه خود نخوابانید. و تختخواب کودک از والدین جدا باشد.
این تحقیقات براساس اطلاعاتی است که از جامعه آماری متشکل از 18986 نفر جمع‌آوری شده است. براساس این تحقیقات در سال 1993 تعداد 6.5 درصد بچه‌ها با والدین‌شان می‌خوابیدند و این میزان تا سال 2010 به 2 برابر یعنی 13.5 درصد رسیده است. که در نژاد سیاه‌پوست بیشتر بوده است.
یک مقاله که در آمریکا منتشر شده است نشان می‌دهد در والدینی که تحت مشاوره قرار گرفته‌اند 34 درصد، کمتر فرزندشان را با خود می‌خواباندند و این موضوع اهمیت انجام مشاوره با والدین را نشان می‌دهد.
تمایل به خواباندن فرزند با خود در خانواده‌های کم درآمد بیشتر است و در مورد کودکان کوچک‌تر بیشتر دیده می‌شود.
در مقاله‌ای که در مجله جامع اطفال چاپ شده آمده است که: بچه‌هایی که با مادر خود می‌خوابند مدت زمان بیشتری شیر می‌خورند. بر طبق مقاله‌ای که در لوس آنجلس تایمز نیز چاپ شده بچه‌هایی که با مادر خود می‌خوابند به مدت طولانی‌تری شیر می‌خورند. مسلم است که استفاده بیشتر از شیر مادر باعث افزایش سطح سلامت کودک می‌شود و هزینه‌های خانواده را نیز کاهش می‌دهد ولی باید به دنبال روشی بود که در عین جدا کردن کودک از مادر در شیر دادن او نیز اختلالی ایجاد نشود.
با بررسی این مقاله‌ها که در جهان انتشار یافته احتمال مرگ ناگهانی نوزاد در رختخواب والدین بیشتر است و روابط والدین در این دوران سردتر نیز خواهد شد . تغییر روابط مادر و پدر بعد از تولد فرزند همین‌طور با تغییر این رویه شما از همان دوران شیرخوارگی به فرزندتان یاد می‌دهید تا مستقل تربیت شود. نکاتی درباره خواب کودک ، خوابیدن نوزاد به پشت را بدانید.
در پژوهش هایی که توسط محققین آلمانی نیز انجام شده است ارتباط بین سندرم مرگ ناگهانی نوزاد و خواباندن کودک با والدین مشخص شده است و این موضوع به ویژه در والدین سیگاری و نوزادان کمتر از سه ماه بیشتر بوده است .

منبع : پارسه گرد

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :