مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1394/02/06 14:15

چه زمانی تب نوزاد خطرناک است؟

تب واکنش طبیعی بدن نسبت به ویروس و باکتری‌هاست که می‌تواند با مکانیسم خاص خود باعث از بین رفتن این عوامل بیماری‌زا در بدن شود.

تب یکی از علائم بیماری‌های عفونی در کودکان است. وقتی کودکان در معرض انواع سرماخوردگی به‌خصوص در زمستان قرار می‌گیرند، حدود 3 روز تب کرده و علائم گریپ را از خود بروز می‌دهند که پس از این زمان تب فروکش می‌کند.
درضمن تب در شرایطی که کودک به دیگر بیماری‌های عفونی مانند تب مالت و حصبه دچار شود نیز بروز می‌کند. درجه حرارت کودکان به‌طور عادی باید 37 تا 5/37 باشد که از زیر بغل اندازه‌گیری می‌کنیم. در واقع تب واکنش طبیعی بدن نسبت به ویروس و باکتری‌هاست که می‌تواند با مکانیسم خاص خود باعث از بین رفتن این عوامل بیماری‌زا در بدن شود.
اگر تب کودک به‌علت سرماخوردگی باشد واقعا جای نگرانی نیست و با درمان با استامینوفن و ایبوبروفن که در کودکان بالای 2 سال به‌صورت شربت تجویز می‌شود، تب به‌راحتی فروکش می‌کند. مهم این است، که نگذاریم تب از 39 درجه بالاتر برود. برای رسیدن به این هدف می‌توانیم از پاشویه با حوله ولرم یا پاشویه با آب و الکل یا در نهایت از شیاف استامینوفن استفاده کنیم. اگر تب بچه از 5/38 بالا‌تر برود و اگر کودک سابقه تشنج را بروز داده یا در خانواده سابقه تشنج بر اثر تب وجود داشته باشد، پدرومادر باید به‌طور قطع از بروز مجدد تشنج جلوگیری کرده و درصورت لزوم کودک را با آب و الکل پاشویه کنند یا فورا به دکتر برسانند. این مشکل تنها در 5 تا 8 درصد کودکان بروز می‌کند و تا حدودی زمینه ارثی دارد.

منبع: الو دکتر

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :