مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1394/04/01 10:10

شب ادراری(ناتوانی کنترل ادرار)

 

کنترل نکردن ادرار در کودکان یکی از شایع ترین علت های مراجعه به روانپزشکان و متخصصان کودکان می باشد.

در شرایط عادی کودکان باید در سن پنج سالگی توانایی نگه داشتن ادرار و کنترل آن را داشته باشند.اگر کودک در شرایطی رشد جسمی کامل قرار بگیرد و با مصرف دارو هم کنترل ادرار صورت نگرفت و کودک به طور عادی در هفته دو یا سه بار متوالی دچار کنترل نکردن ادرار قرار بگیرد فرد مبتلا به اختلال بی اختیاری ادرار خواهد بود.شب ادراری ممکن است عمدی یا غیر عمدی باشد و در واقع علائمی از قبیل ترس, اضطراب, از دست دادن مهر و علاقه والدین, به دنیا آمدن فرزند دیگر, جلب شدن نظر والدین, و یا حتی ترس از تنبیه برای کودکان باشد.در بچه های بزرگتر میتواند مسائلی از قبیل وجود داشتن مشکلاتی در مدرسه و دوستان و به طور کامل وجود داشتن هیجانات متعدد از مهمترین عوامل این بیماری باشد.از جمله نشانه های وجود این نوع بیماری مکیدن انگشت,کج خلقی کودکان, لجبازی کردن آن ها و سایر مشکلات رفتاری همراه با این اختلال گزارش شده است, زیرا کنترل نکردن ادرار نیز به نوبه ی خود بر روان کودک می تواند تاثیر بگذارد.از طرفی سرزنش کردن و یا تنبیه کردن کودکان میتواند باعث به وجود آمدن احساس ضعف و ناراحتی کودکان شود که این مسئله به نوبه خود بر شدت عدم کنترل ادرار می انجامد.در این راستا والدین باید ضمن داشتن آرامش و صبر زیاد با کودکان خود بهترین برخورد را داشته باشند.برای اینکار باید از توبیخ یا تنبیه کردن کودکان به شدت دوری کنند و به نوعی بسیار مناسب کودک را در جریان این بیماری بگذارند و به او اطمینان دهند که این عمل او رفتاری زشت و شرارت بار نیست.محققین عقیده دارند که اگر والدین برای فهم و نیازهای کودکان تلاش کنند و بتوانند رابطه عاطفی مناسبی را برقرار کنند کودک به راحتی می تواند با این بیماری مقابله کند.

به یاد داشته باشیم که کودکان هر چقدر از مایعاتی که کافیین در آن ها وجود دارد مانند: چای ,قهوه,نوشابه دوری کنند به سلامتی خود کمک کرده اند.

در اینجا به معرفی چند روش میپردازیم:

یکی از مناسب ترین روش ها تشویق کودکان به صحبت کردن درباره مشکلاتشان و مورد اصلاح قرار دادن رابطه کودک و سایر اعضای خانواده است.در مرحله دوم از بین بردن هر گونه اضطراب و استرس در کودکان است. همین طور یکی از روش های مناسب در این بیماری بیدار کردن کودکان در ساعت های مختلف شب می باشد.روشی دیگر در درمان این بیماری تهیه کاغذی است که در آن کودک بتواند تعداد شب هایی را که خشک بوده است را علامت بزند و در انتها به این دلیل هدیه ای را دریافت کند.

در انتها  میشود روش دارو درمانی را توصیه کرد که برای این کار بهتر است بعد از مواردی که به آن اشاره شد از آن استفاده نمود.مطالب مرتبط :

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :