مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1394/06/14 10:58

زمان صحبت کردن بچه هااگر کودکتان دیر شروع به صحبت کردن کرده است و برای ایجاد ارتباط کلامی دچار مشکل شده است به فکر درمان وی باشید!

دکتر آذر مهری افزود: کودکانی که از سن 3 یا سه و نیم سالگی شروع به جمله گفتن نمی کنند و خطاهای تلفظی دارند، دچار مشکلات تکلمی اند و باید به متخصص مراجعه کنند.
وی خاطرنشان کرد: گاهی کودکان اصلا صحبت نمی کنند یا اینکه شمار کلمات جملات آنان مانند تعداد کلمات کودکان دیگر نیست؛ برخی دیگر از کودکان اصلا دستورات اعضای خانواده را متوجه نمی شوند یا اینکه تعداد کلمات و جملات آنان محدود است؛ اینها علایم هشدار دهنده برای والدین است که کودک آنان دچار مشکلات تکلمی است.
این متخصص گفتاردرمانی، گفت: اگر کودکان دیرتر از بقیه صحبت کردن را شروع کنند، آنگاه یادگیری آنان دیرتر رخ می دهد و دوران مدرسه نیز برایشان طولانی تر می شود و حتی ممکن است از رفتن به مدرسه عادی باز مانند و برچسب کند ذهنی به آنان بخورد.
مهری اظهارداشت: بنابراین بی توجهی به مشکلات تاخیر گفتاری کودکان ، عواقب تحصیلی و یادگیری برای کودکان به همراه دارد.
وی در ادامه به روش های درمانی گفتاری اشاره کرد و گفت: برای گفتار درمانی اغلب از روش های قدیمی و سنتی استفاده می شود و به نظر می رسد که نیاز به تحول در گفتار درمانی وجود دارد.
وی با اشاره به تعداد زیاد کودکان مبتلا به اوتیسم ( در خود ماندگی، یکی از بیماری های جدی گروه بیماری های رشد) و بیش فعالی، خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد روز افزون این بیماری ها، نیاز خانواده ها و کادر پزشکی به روش های درمانی جدید ضروری است.

ایرنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :