مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1394/07/22 11:22

اگزمای کودکانچگونه می توان اگزما در کودکان را درمان کرد و چه عواملی در بروز آن در سنین پایین تاثیرگذارند؟

کودکان به دلیل پوست بسیار حساسی که دارند مستعد به هر نوع مشکل پوستی هستند. اگزما یکی از این مشکلات است که اغلب باعث نگرانی مادران می شود. این مشکل پوستی در ۱۰ تا ۱۵ درصد کودکان دیده می شود و بهبود آن اغلب ۲ تا ۶ ماه طول می کشد. اگزما علت های مختلفی دارد؛ یکی از علت های آن، تولید سلول های چربی ناکافی است که به عنوان محافظ پوست عمل می کند. ناکافی بودن سلول های چرب، پوست را خشک می کند. علت دیگر می تواند ارثی باشد. به نقل از سایت «Parenting»، خوشبختانه بیشتر کودکان پس از رسیدن به سن مدرسه خوب می شوند؛ اما اگر کودک از اگزما رنج می برد، او را نزد یک متخصص ببرید تا با تشخیص دقیق بیماری درمان شود.

روش های موثر در درمان این بیماری به قرار زیر است:

کوتاه کردن زمان و دفعات حمام:

یکی از عوامل اگزما خشکی پوست است. به جای حمام طولانی و گرم، حمام با آب ولرم و استفاده از صابون های گیاهی توصیه می شود.

کودک را در آب وان حاوی جو دو سر قرار دهید:

ناراحتی های متعددی را می توان با جودوسر برطرف کرد که یکی از آن ها اگزمای کودک است. جو دوسر هم التهاب و هم خارش را از قسمت های موثر پوست کودک برطرف می کند. کافی است جو دو سر را آسیاب و به آب وان اضافه کنید و بگذارید کودک حداقل ۱۵ دقیقه در آن بماند.

از استفاده از محصولات حاوی ماده شیمیایی قوی بپرهیزید:

در صورت تماس با مواد شیمیایی احتمال بروز یا تشدید اگزما وجود دارد. بنابراین تا حد امکان محصولات بهداشتی طبیعی خریداری کنید.

لباس از جنس کتان انتخاب کنید:

بهترین جنس لباس برای کودکی که مشکل پوستی دارد، کتان است زیرا این نوع پارچه باعث ناراحتی پوست کودک نمی شود. برای کودک لباس راحت خریداری کنید.

از مرطوب کننده خوب استفاده کنید.

مرطوب کردن منظم پوست راه پیش گیری از اگزمای کودک است.

ماساژ با روغن نارگیل روی قسمت های موثر:

ماساژ دادن قسمت های موثر با چند قطره از روغن نارگیل می تواند معجزه کند. شیرمادر نیز درمان موضعی اگزمای کودک است.

دستگاه مرطوب کننده در اتاق کودک قرار دهید:

در اتاق کودک به ویژه در فصل های خشک و سرد سال، دستگاه مرطوب کننده قرار دهید. رطوبت در هوای اتاق مانع از خشکی و اگزما می شود.

 

دکتر سلام

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :