1394/07/29 08:54

درمان سرماخوردگی کودکان با یک لیوان شیر و زردچوبه!کم کم به پاییز نزدیک می شویم و در این فصل سرماخوردگی در بین کودکان و بزرگسالان شایع می شود. وقتی کودکتان سرما می خورد، معمولا با سردرد، تب و آبریزش بینی همراه است.

این امر می تواند باعث بی تابی و بدخلق شدن فرزندتان شود. درست است که استفاده از داروهای همیشگی می تواند سرماخوردگی را درمان کند، اما استفاده بیش از حد از داروهای شیمیایی اصلا فکر خوبی نیست. می توانید به جای آن درمان های طبیعی را جایگزین کرده تا به نتیجه مورد نظر برسید. طبق گفته های متخصصان آیوردا، زردچوبه گیاهی عالی برای درمان سرماخوردگی در کودکان است و هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.از زمان های قدیم زردچوبه به دلیل خواص دارویی همه کاره اش به طور گسترده ای در داروهای چینی و هندی استفاده می شده. نوشیدنی شیر زردچوبه در هنگام سرماخوردگی یکی از درمان های محبوب قدیمیست.ارزش فراوان دارویی زردچوبه به دلیل وجود کورکومین در آن است. کورکومین مانند عاملی ضدالتهابی عمل کرده و خواص ضدباکتریایی و ضدویروسی دارد. این خواص باعث می شوند در هنگام سرماخوردگی، زردچوبه التیام بخشی قوی باشد.عملکرد ضدالتهابی کورکومین به تسکین گرفتگی سینه که به طور معمول با سرماخوردگی همراه است، کمک می کند. کورکومین همچنین به بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک کرده و باعث می شود کودکان کمتر مستعد ابتلا به این عفونت شوند. وقتی زردچوبه با شیر همراه می شود، جذب کورکومین در بدن بالا می رود و در نهایت منجر به درمان سریع سرماخوردگی می شود. پس دفعه بعدی که کودکتان سرماخورد، میدانید که به یک لیوان شیر زردچوبه نیاز دارد.

این مطلب توسط تیم مترجمین مجله پزشکی دکتر سلام تهیه شده است. استفاده از آن فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجاز می باشد.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :