مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1394/08/06 08:54

کاهش یا افزایش رشد قدی


چه عواملی بر رشد قدی فرزندان تاثیر می گذارند و در این امر تاثیرگذارند و موجب کوتاه شدن یا بلندتر شدن قد آنان می شوند چگونه می توانیم در این امر تاثیرگذار باشیم و بر رشد قدی فرزندمان نقشی داشته باشیم

دکتر اکبری متخصص ژنتیک گفت: عدم رشد در قد کودکان و نوجوانان می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که تغذیه می‌تواند یکی از مهم ترین علل ممکن باشد. ژنتیک و ورزش‌ در رده‌های پائین‌تر قرار دارند.
وی در ادامه بیان کرد:در مورد تایید تغذیه کمبود هر یک از موارد پروتئین ، کلسیم، فسفر و منیزیم، روی ، ویتامین A، مس و ید می تواند در رشد قد تاثیر داشته باشد.
وی افزود: نوع تغذیه در رشد استخوان‌ها و افزایش قد بسیار موثر است بهترین غذا در سن پیش از یک سالگی شیر مادر و پس از آن غذاهای کمکی و ذخایر چربی بسیار موثر است.
کلسیم یکی از مواردی است که برای رشد طولی استخوان‌ها حیاتی است که نیاز روزانه هر کودک به کلسیم بین 800 تا 1200 میلی گرم است که این کلسیم از منابع لبنی تامین می شود.
وی در ادامه افزود: در مورد نوجوانان پروتئین و املاح معدنی جزء عوامل تاثیر گذارتر در این دوره‌اند که بهتر است مقدار پروتئین لازم از طریق منابعی مثل گوشت گوسفند و گاو ، مرغ، ماهی ، تخم مرغ و شیر تامین شود.
وی خاطر نشان کرد: نوجوانانی که در سنین رشد هستند و افزایش قد خوبی ندارند می‌توانند با مصرف مکمل‌ها، ویتامین‌ها و املاح طبق دستور پزشک به رشد قدی‌شان بهبود ببخشند.
وی درپایان خاطر نشان کرد: نکته مهم دیگری هم وجود دارد که فعالیت‌های ورزشی هم کم حائز اهمیت نیستند و ورزش‌های کششی مثل والیبال ،‌بستکتبال و شنا هم می‌توانند بر رشد قدی کمک بزرگی کنند.

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :