مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1394/08/21 09:11

پنی سیلین و کودکان
چه میزان پنی سیلیین برای کودک مجاز است و آیا دز پایین آن برای اطفال بی خطر است!

میزان تجویز پنی‌ سیلین برای میلیون‌ها نفر از بچه‌ها در بریتانیا، مقدار بسیار کمی است و این مسئله خطر عفونت‌های دائمی را در آنها بیشتر می‌کند. محققان در سال ۲۰۱۰ بر روی ۴۶۰۰۰ کودک که ۶۵۰۰۰ مورد تجویز پنی ‌سیلین داشتند تحقیقاتی انجام دادند. برای دو‌سومِ آنهایی که بین ۶ تا ۱۸ سال بودند، دُزهایی در حد دُز مطلوب تجویز شد. محققان می‌گویند که اکثر آنها هنوز جای بهبودی دارند اما در برخی دیگر از آنها اختلالات و مشکلاتی به وجود آمده، در واقع این دسته از بچه‌ها برای ادامه‌ی درمان به آنتی‌بیوتیک نیاز دارند که این به معنای وجود مشکلات عفونتی بیشتر است.
تحقیقات نشان می‌دهد که دُزهای مختلفی از پنی ‌سیلین به مصرف دارویی فرد و بیماری تحت درمان او ارتباط دارد. برای برخی بیماری‌ها تجویز این دُز می‌تواند بر اساس وزن بوده و در سایر موارد بر حسب سن بیمار خواهد بود. بنابراین می‌توان حدس زد که چرا برخی از پزشکان عمومی پنی‌ سیلین را با دُز کم برای مورد درمانی تجویز می‌کنند. برخی از آنها ممکن است در ارتباط با جوانب احتیاطی آن دچار اشتباه شده و برای پیشگیری از عوارض جانبی این دارو، آن را به میزان کم تجویز کنند.
در اکثر موارد بچه‌ها هم‌چنان در حال بهبودی خواهند بود، اما بچه‌هایی که تحت درمان هستند، یعنی به آنتی‌ بیوتیک بیشتری نیاز دارند و این بدان معنا خواهد بود که مشکلات عفونتی بیشتری خواهند داشت. مصرف نامناسب و نادرست آنتی‌ بیوتیک‌ها هم می‌تواند خطر مقاومت دارویی را افزایش دهد.

(منبع: mayoclinic)

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :