کتاب نوجوان

کتاب نوجوان ​شامل تعدادی داستان همراه با عکس است که علاوه بر پاسخ به پرسش های نوجوان موجب سرگرمی و کامل شدن اطلاعات او در رابطه با موضوع ​مورد تحقیق او می شود. گاهی افراد با مطالعه یک داستان کوتاه به پاسخ و هدف مطالعه خود دست می یابند. اما امروزه کتابخوانی مستلزم صرف هزینه و خرید کتاب ​داستان از کتابخانه های حقیقی نیست و بسیاری از کتاب های قصه، داستان و کتاب نوجوانان را می توان به صورت اینترنتی از کتابخانه مجازی تهیه کرد. امیدواریم داستان های گردآوری شده ذیل در صفحه کتاب نوجوان از سایت فکرآفرین موجب رضایت خاطر شما کاربران گرامی شود.

1395/02/21 13:36

کوچ پرستوها

 

 

 

 

 

 

با نزدیک شدن بهار، اتفاق های زیادی می افتد.یکی از اتفاق های خوب برگشتن پرستوهاست.

پرستو یک پرنده مهاجر است.پرندگان مهاجر برای در امان ماندن از سرما یا گرمای زیاد از جایی به جای دیگر سفر می کنند.این سفر برای پرستوهای کوچک خیلی طولانی است، اما آن ها به ذلیل شکل بدنشان می توانند سختی های راه را تحمل کنند.بدن پرستوها شبیه هواپیما است.بالهای قوی، دم بلند و دو شاخه، سر کوچک و نوک کوتاهی دارند. برای همین سسرعت پروازشان زیاد است.

آنها بعداز رسیدن به مقصد برای تخم گذاری خود را به جای مناسب می رسانند.پرندگان مهاجر هیچ وقت راه خود را گم نمی کنندو در سفر مراقب همدیگر هستند.

پرندهها برای مهاجرت در دسته ی بزرگی پرواز می کنند. هر دسته یک سرگروه دارد که بقیه به دنبالش بال می زنند.غاز، قوی وحشی ، لک لک و ... از پرندگان مهاجر هستند.

گاهی پرنده های مهاجر برای استراحت در باغچه خانه یا روی درخت ها می نشینند.خوب است برای این مسافرهای خسته دانه بریزیم.

پنگوئن هم یک پرنده است. مهاجرت برای این پرنده ی سنگین که نمیتواند پرواز کند خیلی طول می کشد.


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :