کتاب نوجوان

کتاب نوجوان ​شامل تعدادی داستان همراه با عکس است که علاوه بر پاسخ به پرسش های نوجوان موجب سرگرمی و کامل شدن اطلاعات او در رابطه با موضوع ​مورد تحقیق او می شود. گاهی افراد با مطالعه یک داستان کوتاه به پاسخ و هدف مطالعه خود دست می یابند. اما امروزه کتابخوانی مستلزم صرف هزینه و خرید کتاب ​داستان از کتابخانه های حقیقی نیست و بسیاری از کتاب های قصه، داستان و کتاب نوجوانان را می توان به صورت اینترنتی از کتابخانه مجازی تهیه کرد. امیدواریم داستان های گردآوری شده ذیل در صفحه کتاب نوجوان از سایت فکرآفرین موجب رضایت خاطر شما کاربران گرامی شود.

1395/02/22 11:14

کودکان دردسرساز و سمج امروز؛ کارآفرینان موفق فردا

 
 
 
 
 
 
 
 
 
همیشه این سوال برای محققان مطرح بوده است که یک فرد برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق به چه مشخصه‎هایی نیاز دارد. بر اساس یک تحقیق که در گذشته صورت گرفته است، 700 کودک از سن 12 سالگی تا زمانی که به سن 52 سالگی رسیدند با هدف بررسی ویژگی‎هایی که می‎توانست موفقیت یک فرد را پیش‌بینی کند، تحت نظر بودند. تمرکز این تحقیق بر روی مولفه‎هایی از قبیل هوش، رفتار و همچنین وضعیت اجتماعی و اقتصادی والدین بوده است. نتیجه این مطالعه نشان داد کسانی که بیشترین موقعیت را به دست آوردند افرادی بودند که به قوانین و والدین متکی نبوده و به نوعی مستقل عمل کرده‎اند.

علاوه بر این، دانشگاه ویرجینیا تحقیق دیگری را منتشر کرد که در آن 157 نوجوان که مشخص شده بود، به طور دائم با والدین خود جر و بحث داشته‎اند توانسته بودند بهتر از عهده مقابله با مسائل و مشکلات خارج از خانه برآیند. به خوبی مشخص شده است که کارآفرینان باید بتوانند روی پای خود بیاستند و همین امر سبب می‎شود تا بتوانند در زمان راه‌اندازی کسب‌وکار خود با موانع و مشکلات پیش‌رو مبارزه کنند.

مطلب پیشنهادی

کدنویسی به زبان ساده برای‌کودکان

چیزی که کاملا اثبات شده این است که بچه‎های دردسرساز و سمج یک خصوصیت مشترک دارند و این همان حس رقابت و قاطعیت بیشتر در آنها به نسبت سایرین است. قاطعیت در کار باعث می‎شود که کارآفرینان برای رسیدن به هدف و چشم انداز خود از هیچ کاری مضایقه نکنند. از جمله صفات دیگری که در یک کارآفرین می‎توان یافت اینها هستند:

  1. هدف آنها به خوبی تعریف شده است.
  2. در کار خود سرعت عمل دارند.
  3. به خوبی از عهده مدیریت مسائل مالی برمی‎آیند.
  4. مهارت‎های اجتماعی آنها بالا است.
  5. انضباط عمل بالایی در آنها دیده می‎شود.
  6. عزمی‎ راسخ دارند.
  7. قابلیت انطباق پذیری بالایی با تغییرات دارند.
  8. فروشنده خوبی هستند.
  9. قدرت تمرکز در آنها بالا است.
  10. اعتماد به نفس بالایی دارند.

یکی دیگر از مهمترین خصوصیات یک فرد کارآفرین این است که خود را اسیر شرایط موجود نمی‎کند. وقتی استیو جابر در سال 1997 به اپل بازگشت کمپین «متفاوت فکر کن» را راه‌اندازی کرد. اغلب کارآفرینان موفق برای رهایی از قید و بندهای موجود تلاش می‎کنند تا بتوانند به آن چیزی که مورد نظرشان است برسند نه آن چیزی که به آنها گفته یا تحمیل می‎شود.

تحقیقات ذکر شده در بالا یک بار دیگر این سوال را مطرح می‎کند که کارآفرین بودن ذاتی است یا اکتسابی؟ آیا کارآفرینان تافته‎های جدا بافته هستند؟ استاد مطالعات کارآفرینی در دانشگاه کیس وسترن رزرو کلیولند، اسکات شین، در کتاب خود تحت عنوان «Born Entrepreneurs, Born Leaders» معتقد است ژن‎ها نه تنها در تبدیل شدن یک فرد به یک تاجر موثر هستند، بلکه حتی می‎توانند مشخص کنند که یک فرد چه مقدار پول به دست خواهد آورد.

سفر کارآفرینی یک ماراتن بسیار طولانی است. این راه پر از پستی و بلندی‎ها و انواع مختلفی از ناکامی‎ها را با خود به همراه دارد. برای نمونه، پاندورا قبل از رسیدن به امنیت مالی اولیه خود 299 بار با شکست مواجه شد. این مقاله یک چیز را به ما گوشزد می‎کند، این که کارآفرینانی که به موفقیت دست پیدا کردند، هرگز جواب نه را نپذیرفتند.

منبع

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها :