مقالات کودک

مقالات کودک تهیه شده توسط موسسه تحقیقاتی فکرآفرین متونی است شامل مطالب روانشناسی، تربیت کودک و بیان مسائلی که عموماً والدین در برخورد با کودک خود با آن مواجه می شوند. از آنجایی که پدر ها و مادرها قادر به شناخت تمام روحیات و خصوصیات کودکان خود نیستند مقالات کودک می تواند راهنمای خوبی برای چگونگی حل مشکلات رفتاری و تربیتی بچه ها باشد. والدین آگاه برای درک موقعیت و شناخت بهتر روحیات فرزندان خود وقت بیشتری برای مطالعه انواع مقالات کودک می گذارند. شما کاربران گرامی می توانید با انتخاب نام مقاله مربوطه آن را مطالعه نموده و یاد در صورت تمایل با انتخاب لینک مشخص شده در پایین صفحه مقاله، موضوع مورد علاقه خود را دانلود نمایید.


1390/08/20 00:00

تانگرام چیست ؟


تانگرام یک نوع معمای چینی ست ، معنی واقعی کلمه تانگرام "هفت تابلوی مهارت" است . یک پازل تانگرام از هفت شکل مسطح تشکیل شده است . با پازل تانگرام می توان یک طرح کلی و یا نیمرخ از هر شی ای ساخت . این بازی در چین اختراع شد و سپس با کشتی در قرن نوزدهم به اروپا منتقل شد . این بازی در اروپا بسیار محبوب شد و پس از جنگ جهانی اول در جهان یکی از پازل های محبوب شناخته شد . در چین این بازی برای ارزیابی هوش فرد مورد استفاده قرار می گیرد . این پازل ها را می توان از طرق مختلف حل کرد و در نتیجه می توان با آن انعطاف پذیری و خلاقیت تفکر فرد را ارزیابی کرد .
افسانه ای نیز درباره پیدایش این پازل وجود دارد که ازین قرار است : می گویند روزی مردی چینی در حال حمل یک کاشی مهم و ارزشی بوده است و آن کاشی از دست مرد چینی رها شده ، به زمین می خورد و می شکند. مرد چینی که از این اتفاق بسیار ناراحت می شود شروع به تلاش می کند و قطعات کاشی را کنار هم می گذارد تا شاید بتواند کاشی را به شکل اول درآورد. در همان زمان مرد متوجه می شود که با این قطعات کاشی هزاران شکل دیگر می تواند بسازد. اما نتوانست شکل اول کاشی را بسازد.
در کتاب 8th of tan هفتصد شکل از اشکالی که می توان با تانگرام ساخت آورده شده ، که ساخت برخی از آن ها غیرممکن است .
پازل تانگرام از هفت قطعه زیر تشکیل شده است :
دو مثلث بزرگ
دو مثلث کوچک
یک مثلث متوسط
یک مربع
یک متوازی الاضلاع


محصول مرتبط :

تانگرام


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

رحمت الملوک توپچی
http://rahmat.com

خوبه

پاسخ