1390/08/20 00:00

تانگرام چیست ؟

 تانگرام یک نوع معمای چینی ست، معنی واقعی کلمه تانگرام "هفت تابلوی مهارت" است. یک پازل تانگرام از هفت شکل مسطح تشکیل شده است. با پازل تانگرام می توان یک طرح کلی و یا نیمرخ از هر شی ای ساخت. این بازی در چین اختراع شد و سپس با کشتی در قرن نوزدهم به اروپا منتقل شد. این بازی در اروپا بسیار محبوب شد و پس از جنگ جهانی اول در جهان یکی از پازل های محبوب شناخته شد. در چین این بازی برای ارزیابی هوش فرد مورد استفاده قرار می گیرد. این پازل ها را می توان از طرق مختلف حل کرد و در نتیجه می توان با آن انعطاف پذیری و خلاقیت تفکر فرد را ارزیابی کرد.

داستان تانگرام چیست؟

افسانه ای نیز درباره پیدایش این پازل وجود دارد که ازین قرار است: می گویند روزی مردی چینی در حال حمل یک کاشی مهم و ارزشی بوده است و آن کاشی از دست مرد چینی رها شده، به زمین می خورد و می شکند. مرد چینی که از این اتفاق بسیار ناراحت می شود شروع به تلاش می کند و قطعات کاشی را کنار هم می گذارد تا شاید بتواند کاشی را به شکل اول درآورد. در همان زمان مرد متوجه می شود که با این قطعات کاشی هزاران شکل دیگر می تواند بسازد. اما نتوانست شکل اول کاشی را بسازد. در کتاب 8th of tan هفتصد شکل از اشکالی که می توان با تانگرام ساخت آورده شده، که ساخت برخی از آن ها غیرممکن است.

فواید بازی تانگرام

تانگرام به بچه ها کمک کنند تا اصطلاحات هندسی را یاد بگیرند و توانایی های قوی تری در حل مسئله ایجاد کنند. وقتی با تانگرام بازی می کنیم، اشکال را از زوایای مختلف و از منظرهای مختلف در نظر می گیریم. اگر شکل ها را به هم بچسبانیم چگونه به نظر می رسند؟ می توانید آنها را بچرخانید! آنها را در موقعیت های مختلف بلغزانید! آزمایش‌ها نشان می‌دهند که فکر کردن به چنین چیزهایی تجسم روابط فضایی بین اشکال در "چشم ذهن" می‌تواند مهارت‌های بصری-فضایی ما را تقویت کند.

    ایجاد احساسات مثبت در مورد هندسه به دست آوردن درک قوی تری از روابط فضایی درک درست از نحوه تجزیه اشکال هندسی تقویت مهارت های چرخش فضایی
  • آشنایی با کلمات و اشکال هندسی مثل «زاویه» و «متوازی الاضلاع».
پازل تانگرام از هفت قطعه زیر تشکیل شده است:
دو مثلث بزرگ
دو مثلث کوچک
یک مثلث متوسط
یک مربع
یک متوازی الاضلاع


محصول مرتبط :

تانگرام


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

رحمت الملوک توپچی
http://rahmat.com

خوبه

پاسخ
برچسب ها :